Tiedote 16.3. – YläKymen Jalkapallon Tuki ry

TIEDOTE – JULKAISUVAPAA HETI

YläKymen Jalkapallon Tuki ry on 2014 perustettu jalkapallokulttuuriin kannatusyhdistys. Yhdistys perustettiin Mypan tukiyhdistykseksi, mutta on viettänyt hiljaiseloa vuoden 2015 jälkeen.

Uusien aktiivisten toimijoiden myötä yhdistys on nyt aktivoitumassa. Yhdistys toimii vapaasti itsenäisenä toimijana ilman seurasidonnaisuuksia. Yhdistys päättää itse, ketä ja milloin tukee. Toiminnan pääpainopiste on juniorijalkapallon tukeminen sekä alueen jalkapallo- ja kannatuskulttuurin kehittäminen.

Yhdistyksen tavoitteena on järjestää maksutonta matalan kynnyksen jalkapallotoimintaa Kouvolan alueella, kannattajamatkoja alueen edustusjoukkueen peleihin sekä hankkia seurojen kausikortteja ja lippuja jaettavaksi vähävaraisille nuorille ja perheille.

Yläkymen Tuki Ry hallitus kaudella 2020

Mikko Ijäs, puheenjohtaja
Mika Seppälä, jäsen
Mika Byman
varajäsenet Tero Tielinen ja Tino Seppälä

Kaikki jalkapallokulttuurin kehittämisestä kiinnostuneet ovat tervetulleita mukaan yhdistyksen toimintaan. Yhdistyksen jäsenyys vaatii hallituksen hyväksynnän, lisä- ja maksutiedot löytyvät yhdistyksen verkkosivuilta -> JÄSENEKSI

Yhteystiedot:
ylakymenjalkapallontuki@gmail.com
ylakymenfutis.fi

Lataa tiedote PDF Tiedote-16.3.2020.pdf